Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tiger Woods opanoval British Open

Obrazek

reklama
ST. ANDREWS (Británie) 17. července

Tiger Woods opanoval 134. ročník British Open. S celkovým skóre 274 ran, 14 pod par, získal americký golfista jubilejní desátý titul z turnaje major. Na své konto si Woods připsal vítěznou prémii 1,25 milionu dolarů.

 

Devětadvacetiletý první hráč světového žebříčku, jenž na hřišti ve skotském St. Andrews triumfoval už před pěti lety, porazil domácího Colina Montgomerieho o pět úderů. O další ránu zpět skončili Woodsův krajan Fred Couples a José Maria Olazabal ze Španělska.

 

Nejstarší turnaj na světě Woodsovi sedl, Američan vedl od prvního kola, a přestože Montgomerie a Olazabal se na něho v jednu chvíli dotáhli na rozdíl jediného úderu, vyrovnat jeho bilanci nikdy nedokázali. V dnešním posledním kole pokořil Američan o dvě rány normu hřiště, zatímco jeho nejbližší pronásledovatelé spíše ztráceli. Dopředu se díky tomu vyšvihl právě Couples, který dnes zahrál čtyři rány pod par.

 

V historických tabulkách se Woods s deseti tituly major posunul na třetí místo. Pořadí suverénně vévodí legendární Jack Nicklaus, jenž se v pátek na British Open rozloučil s kariérou. Pětašedesátiletý Američan, jenž neprošel cutem, má na kontě 18 titulů, druhý Walter Hagen jich vyhrál jedenáct.

 

Již v pátek byl ze hry venku obhájce loňského vítězství Todd Hamilton či legendární golfista Jack Nicklaus, který se tak rozloučil s kariérou. Cutem neprošel ani český rodák Alexander Čejka.

Obrazek

 

Výsledky:
1. Woods (USA) 274 (66+67+71+70), 2. Montgomerie (Brit.) 279 (71+66+70+72), 3. Couples (USA) 280 (68+71+73+68) a Olazabal (Šp.) 280 (68+70+68+74

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář